بررسی قیمت زمین در آران تهراندشت ؟ قیمت هر منطقه و خیابان

قیمت زمین در آران تهراندشت

دسترسی سریع به عناوین

فهرست مطالب
5/5 - (2 امتیاز)

قیمت زمین در آران تهراندشت چقدر است؟

آران یکی از روستاهای منطقه تهراندشت در استان البرز است که در چند سال اخیر به دلیل طبیعت زیبا و امکانات رفاهی مناسب، به یکی از مقاصد سرمایه گذاری و ویلاسازی محبوب تبدیل شده است. قیمت زمین در هر منطقه بستگی به شرایط ، امکانات ، موقعیت مکانی، نوع سند ، آبادی ، دسترسی ، سرسبزی و طبیعت و… هر منطقه دارد ، اما به صورت کلی قیمت زمین در آران از متری 4 میلیون تومان شروع می‌شود و میانگین قیمت نیز برای هر متر مربع 5 میلیون تومان است.

زمین‌های شهرکی در تهراندشت بسیار محبوب هستند که از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند.

زمین در شهرک ویلایی خیابان شیرازی آران

قیمت زمین به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه خواهیم گفت اما به صورت حدودی قیمت هر متر مربع زمین در روستای آران تهراندشت از متری 5 میلیون تا 12 میلیون تومان است.

برای مثال قیمت زمین در خیابان شیرازی اران که جای خوبی در تهراندشت به حساب می آید با یک خیابان دیگر که معروف نیست متفاوت است .

قیمت زمین در خیابان های آران تهراندشت

قیمت زمین در خیابان های مختلف آران تهراندشت نیز متفاوت است. به طور کلی، قیمت زمین در خیابان های اصلی و پر رفت و آمد بالاتر از خیابان های فرعی و کم رفت و آمد است.

برای مثال قیمت زمین در خیابان شیرازی آران بالاتر از بسیاری از خیابان‌های نمکلان است.

خیابان شیرازی آران

قیمت حدودی زمین‌های ساخته شده (ویلا) در منطقه آران

نام منطقه یا خیابانقیمت تقریبی
خیابان شیرازی5 تا 20 میلیارد
خیابان بهار6 تا 18 میلیارد
بلوار کشاورز4 تا 12 میلیارد
کرگلین5 تا 12 میلیارد
زنبق (بافت)5 تا 10 میلیارد

جدول بالا قیمت حدودی ویلا‌ها را در خیابان و مناطق مختلف روستای آران نمایش می دهد.

یک ویلا در آران
یک ویلا در آران

آیا قیمت زمین در آران از سرخاب ارزان‌تر است ؟

سرخاب منطقه‌ای بهتر از آران است و آران در جنوب سرخاب واقع شده است و طبیعی است که قیمت آران ارزان‌تر قیمت زمین در سرخاب باشد ، این موضوع برای مناطق مختلف آران نیز صدق می‌کند و هر منطقه از آران قیمتی متفاوت دارد.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید : قیمت زمین در سرخاب

جدیدترین زمین‌های فروشی در آران

عوامل موثر بر قیمت زمین در آران تهراندشت

عوامل مختلفی بر قیمت زمین در آران تهراندشت موثر هستند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.موقعیت مکانی: زمین هایی که در مناطق نزدیک به سرخاب و جاده تهران – کرج – قزوین قرار دارند، قیمت بالاتری دارند.

2.مساحت زمین: زمین های بزرگتر، قیمت بالاتری در مجموع خواهند داشت.

3.نوع سند: زمین هایی که سند رسمی و تکبرگ دارند، قیمت بالاتری دارند.

4.امکانات موجود در منطقه: زمین هایی که در مناطقی با امکانات رفاهی مناسب قرار دارند، قیمت بالاتری در مجموع قیمت کل دارند.

5.سرسبزی و طبیعت منطقه : طبیعت سرسبز یکی از پارامتر های تاثیر گذار در قیمت یک قطعه زمین است که برای ساخت ویلا انتخاب می شود.

6.منابع آبی : به نظر من شاید مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت وضعیت آب منطقه باشد ، اگر آب نباشد یعنی شما با یک خاک مرده روبرو هستید و هیچ درخت و استخری وجود نخواهد داشت ، اما وضعیت آب در روستای آن خوب است و رودخانه فصلی کردان از آران نیز عبور می کند.

7.امکانات و آبادی : فکر کنید وسط یک جای خالی از سکنه یک زمین بخرید ! چه ارزشی خواهد داشت ؟ ارزش ملک به آبادی اطراف و وجود امکانات رفاهی است و خوشبختانه آران منطقه آباد شده است.

یک ویلای زیبا در آران

8.دسترسی : دسترسی و نزدیک بودن به جاده‌های اصلی از عامل‌های مهم و تعیین کننده قیمت است ، برای مثال هر چه از اتوبان تهران – کرج دور می شویم قیمت زمین‌ها ارزان‌تر می شود که آران به نسبت دیگر روستا‌های تهراندشت در جای خوبی واقع شده است.

9. موقعیت جغرافیایی: روستای آران در منطقه تهراندشت واقع شده است و از لحاظ موقعیت جغرافیایی در نزدیکی شهر کرج قرار دارد و یک روستای ییلاقی محسوب می‌گردد ، این موقعیت منطقه را به یک مقصد آرامش بخش برای زندگی و تفریح تبدیل کرده است.

10. امکانات و خدمات در مناطق اطراف: موجودیت امکانات و خدمات در منطقه نقش مهمی در تعیین قیمت زمین دارد. روستای آران دارای امکاناتی نظیر مراکز خرید، پارک‌ها، بیمارستان و مدارس است. این امکانات می‌توانند جذابیت روستا را برای سرمایه‌گذاران افزایش دهند و تأثیر مستقیمی بر قیمت زمین‌ها داشته باشند ، که آران دارای یک درمانگاه و پایگاه اورژانس نیز هست.

11. توسعه عمرانی: هر چه توسعه عمرانی در منطقه بیشتر باشد، قیمت زمین‌ها نیز بالاتر خواهد رفت. در صورتی که در روستای آران پروژه‌های عمرانی و ساخت و ساز بیشتری در حال انجام باشد، احتمالاً قیمت زمین‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

12. تقاضا و عرضه: تقاضا و عرضه زمین نیز به قدری بر قیمت زمین‌ها تأثیر می‌گذارد. اگر تقاضا برای خرید زمین در روستای آران بیشتر از عرضه باشد، قیمت‌ها احتمالاً افزایش خواهند یافت ، همواره به علت سرعت بالای ساخت و ساز در منطقه آران و کاهش تعداد زمین‌ها و آباد شدن املاک قیمت‌ها رو به افزایش است.

13. ویژگی‌های طبیعی: طبیعت‌زیبای منطقه و ویژگی‌های آن نیز می‌توانند قیمت زمین‌ها را تحت تأثیر قرار دهند. مثلاً وجود مناظر باغ‌های میوه ، رودخانه کردان و… می‌توانند می توانند قیمت زمین و ویلا را افزایش دهند.

14. وضعیت سند زمین: زمین هایی که دارای سند مالکیت هستند، گران تر از زمین هایی که فاقد سند مالکیت هستند.

15. وضعیت ساخت و ساز در منطقه : زمین هایی که آماده ساخت و ساز هستند، گران تر از زمین هایی که آماده ساخت و ساز نیستند.

نتیجه گیری

قیمت زمین در آران تهراندشت در سال 1402 به طور متوسط برای هر متر مربع 6 میلیون تومان است و ارزان‌ترین قیمت برای زمین آران متری 4 میلیون تومان است . این قیمت ها بسته به عوامل مختلفی مانند موقعیت مکانی، وضعیت آب و سرسبزی، نوع سند و امکانات موجود در منطقه متغیر است.

در صورتی که قصد خرید زمین در آران تهراندشت را دارید، بهتر است قبل از خرید، قیمت زمین در مناطق مختلف را مقایسه کنید و نیز می توانید روی مشاوره ویلا رز حساب کنید.

 

 

3 پاسخ

  1. تمام چاهای قدیمی جدید که توی ویلاها هست. یه سری آدم بیشرف میان پر می‌کنند تنها راه مبارزه با این حروم لقمه ها. کمین کردن هست به محض اینکه وارد شدن توی حلقشون آب جوش هیزمی خالی کنید چند نفر هستن میریزن توی ویلاهای ساکنین مناطق بدون احازه وارد میشن چاهارو پر می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *