اسماعیل آباد تهراندشت کجاست ؟

اسماعیل آباد تهراندشت کجاست ؟

دسترسی سریع به عناوین

فهرست مطالب
به این مطلب امتیاز دهید

اسماعیل آباد تهراندشت کجاست ؟

روستای اسماعیل آباد تهراندشت در دهستان سعید آباد شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است . این روستا جز مناطق خوب تهراندشت نیز به حساب می آید ، همچنین میانگین دمای سالیانه در روستای اسماعیل‌آباد، ۲۳ درجه سانتی‌گراد است. فاصله آن تا تهران تقریبا ۸۰ کیلومتر است. از مهم‌ترین مناطق دیدنی این روستا می‌توان به تپه باستانی و باغ میوه اشاره کرد.

برای آمدن به اسماعیل آباد در دو راهی سرخاب – سعید آباد به سمت راست بپیچید و وارد خیابان تهران سعید آباد شوید و بعد گذشت تقریبا 1 کیلومتر وارد جاده اسماعیل آباد شوید.

ورودی اسماعیل آباد و نمکلان از خیابان تهران سعید آباد
ورودی اسماعیل آباد و نمکلان از خیابان تهران سعید آباد

فاصله تهران تا روستای اسماعیل آباد

از تهران (میدان آزادی) تا روستای اسماعیل آباد یک مسیر 1.5 ساعته و طول 82 کیلومتری است که از طریق اتوبان تهران – قزوین (کرج) به جاده تهراندشت و سپس اسماعیل آباد می رسد .

فاصله تهران تا روستای اسماعیل آباد
فاصله تهران تا روستای اسماعیل آباد

امکانات اسماعیل آباد تهراندشت

با این که اسماعیل آباد یک روستا محسوب می شود اما امکانات آن دست کمی از شهر ندارد و حتی شاید بیشتر از برخی از شهر ها هم باشد ، این روستا ، در نزدیکی خود دارای عابر بانک ، داروخانه ، درمانگاه (اورژانس) ، کلانتری (کلانتری 12 سعیدآباد) ، فروشگاه زنجیره‌ای و… وجود دارد.

اماکن دیدنی ، تفریحی و تاریخی

موشلان تپه یکی از آثار ملی و باستانی اسماعیل آباد است که در تاریخ ۵ دی ۱۳۵۶ به ثبت رسیده است. اگر در جاده اسماعیل آباد رانندگی کنید و از میان درخت های چنار و تبریزی عبور کنید قطعا عاشق آن خواهید شد همچنین این روستا بافت روستایی قدیمی و کلاسیک خود را حفظ کرده است.

جمعیت و اطلاعات آماری

در جدول زیر اطلاعات کلی آماری از اسماعیل آباد ارائه کرده‌ایم :

بر اساس سرشماری که در سال ۱۳۸۵ انجام شد، جمعیت این روستا 62 خانوار ، 107 مرد و 230 زن بوده است و جمعیت کلی آن 230 نفر است.

البته هم اکنون جمعیت این روستا به بیش از 1000 نفر رسیده است و آمار مربوطه برای سال 1385 است.

موقعیت جغرافیایی

اسماعیل‌آباد با روستای نمکلان همجوار بود است و نمکلان در جنوب ، سعیدآباد در شرق و شمال شرقی ، روستای حاجی بیک در غرب و جنوب غربی اسماعیل آباد قرار گرفته که فاصله آن زیاد است ، سرخاب نیز مرز کمی با آن در جنوب شرقی دارد همچنین از شمال با ایقربلاغ هم مرز است.

اگر عاشق روستاهایی با بافت قدیمی و تاریخی هستید حتما از اسماعیل آباد دیدن کنید.

چگونه به اسماعیل آباد برویم ؟

برای رسیدن به روستای اسماعیل‌آباد چند مسیر وجود دارد ، اما اصلی ترین مسیر از طریق روستای سعیدآباد است که باید از آن گذر کرده و سپس از طریق جاده اسماعیل‌آباد به آنجا بروید.

رفع ابهام اسماعیل آباد شورقلعه با اسماعیل آباد تهراندشت

بسیاری از سایت‌های فعال در زمین املاک برای معرفی اسماعیل آباد اقدام به تولید محتوا کرده اند و از آنجایی که تولید محتوای خود را به دست افراد ناآگاه که اطلاعاتی از منطقه ندارند سپرده اند به اشتباه اطلاعاتی از اسماعیل آباد شورقلعه که در منطقه ماهدشت واقع شده است قرار می دهد برای مثال تپه تاریخی اسماعیل آباد مربوط به شورقلعه است که در نزدیکی ماهدشت واقع شده است و یک روستای خشک است که آب آن نیز شور است و با اسماعیل آباد تهراندشت متفاوت است ، پس هنگام خرید ملک به این نکته توجه داشته باشید و همچنین قیمت این دو روستا با هم قابل مقایسه نیست.

قیمت ویلا در اسماعیل آباد

این منطقه جز مناطق سرسبز و پر آب تهراندشت است و جز بهترین لوکیشن‌های تهراندشت محسوب می شود که خیابان خلیج فارس نیز در همین منطقه واقع شده است که قیمتی مشابه و البته یک مقدار پایین‌تر از  سعید آباد و سرخاب و بالاتر از نمکلان و آران دارد ، اگر می خواهید با خیابان خلیج فارس در اسماعیل آباد آشنا شوید مقاله زیر را بخوانید :

معرفی خیابان خلیج فارس تاپ لوکیشن اسماعیل آباد تهراندشت

کلام آخر

اسماعیل آباد جز مناطق درجه یک تهراندشت است و باغ های میوه بسیار زیبایی دارد ، اگر قصد خرید ویلا در این منطقه را دارید شک نکنید ! این منطقه هم از نظر ساخت و ساز و ، امکانات ، آبادی ، سرسبزی و طبیعت بی نظیر جز برترین های تهراندشت است ، و هم از سابقه تاریخی غنی برخوردار است.

 

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *