قیمت زمین در تهراندشت با بررسی و مقایسه تمام روستاها

قیمت ویلا و زمین در سرخاب

دسترسی سریع به عناوین

فهرست مطالب
5/5 - (1 امتیاز)

قیمت زمین در تهراندشت

بسیاری از دوستان و مشتریانی که با ویلا رز تماس می گیرند به دنبال استعلام قیمت زمین در منطقه تهراندشت می باشند ، تهراندشت منطقه‌ای ییلاقی و خوش آب و هواست که به بهشت گمشده معروف است ، و در بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است که به صورت کلی قیمت زمین در تهراندشت از متری 1 میلیون تومان شروع می‌شود و میانگین قیمت نیز 5 میلیون تومان است تا 30 میلیون برای هر متر مربع ، البته این قیمت‌ها به صورت کلی بوده و برای استعلام دقیق باید با ما تماس بگیرید ، به همین علت ما تصمیم گرفتیم در یک مطلب بصورت جداگانه، حدود قیمت مناطق مختلف تهراندشت را مورد بررسی قرار دهیم تا شما با مطالعه این مطلب، بتوانید بصورت حدودی تخمین قیمت ویلا و زمین در منطقه تهراندشت را به دست بیاورید.

اگر می خواهید بدانید از قمیت زمین در تهراندشت مطلع شوید این مقاله را بخوانید در مقاله جامع به شما خواهیم گفت ، اما بهتر است برای استعلام قیمت بروز خرید ویلا باغ یا زمین در تهراندشت با ما تماس بگیرید .

مقایسه قیمت زمین در روستا‌های تهراندشت

در ادامه به مهم ترین بخش این مطلب می رسیم. بخشی که شما این مطلب را برای دانستن این اطلاعات مطالعه می نمایید.

بر اساس عوامل مطرح شده، سعی می کنیم قیمت مناطق مهم منطقه را در اختیار شما قرار دهیم. به خاطر داشته باشید قیمت منطقه، همواره به روز می باشد و قیمت های ارائه شده مربوط به ۲۰ تیر ۱۳۹۹ می باشند. برای استعلام قیمت روز می توانید با مشاورین و املاک ویلا رز در تماس باشید:

نام منطقه یا روستا حدود قیمت به ازای هر مترمربع وضعیت عمومی سند زمین ها وضعیت دسترسی به آب دسترسی به امکانات شهری
سرخاب از متری 5 تا 25 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی عالی عالی
سعید آباد از متری 5 تا 25 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی عالی متوسط
زعفرانیه از متری 6 تا 20 میلیون تومان تک برگ ضعیف متوسط
سهیلیه از متری 1 تا 15 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی ، تک برگ متوسط متوسط
اسماعیل آباد از متری 4 تا 20 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی عالی متوسط
آران از متری 4 تا 10 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی عالی متوسط
نمکلان از متری 4 تا 10 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی عالی متوسط
تنکمان از متری 3 تا 8 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی متوسط متوسط
عباس آباد از متری 4 تا 12 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی عالی متوسط
قاسم آباد از متری 3 تا 12 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی متوسط متوسط
حسین آباد از متری 3 تا 12 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی متوسط متوسط
زکی آباد از متری 1.5 تا 8 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی متوسط ضعیف
حاجی آباد از متری 1 تا 6 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی متوسط ضعیف
رضا آباد از متری 2 تا 5 میلیون تومان قولنامه ای اصلاحات اراضی یا هیاتی متوسط ضعیف

قیمت‌های جدول بالا بسیار متغیر است ، اما از ان می توانید برای تخمین قیمت و مقایسه مناطق مختلف تهراندشت استفاده کنید.

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت زمین

بسیاری از پارامترها در قیمت زمین تاثیرگذار است که مهمترین آنها را در ادامه می‌خوانید :

 • متراژ زمین در مناطق مختلف می تواند متفاوت باشد. شما می توانید از ۲۰۰ متر تا یک هکتار زمین خریداری نمایید. اما متراژ های متعارف برای زمین، متراژ هایی نظیر ۵۰۰ متر ، ۷۰۰ متر ، ۸۰۰ متر ، ۱۰۰۰ متر ، ۱۵۰۰ متر و ۲۰۰۰ متر می باشند.
 • قیمت های ارائه شده، قیمت متعارف زمین در منطقه می باشد. اما ممکن است شما به قیمت هایی غیر از مبالغ ارائه شده برخورد نمایید که می تواند به خاطر موقعیت ضعیف زمین و یا فوق العاده آن باشد. به عنوان مثال ممکن است در اسماعیل آباد یا سرخاب زمینی با قیمت ۱۰ میلیون تومان بیابید.
 • وضعیت دسترسی به آب جهت استخر و آبیاری محوطه ویلا
 • وضعیت سند زمین که تکبرگ، قولنامه ای ، اصلاحات ارضی ، هیاتی ، شورایی و … می باشد.
 • وضعیت امکانات زمین از جمله دسترسی به آب و برق و گاز
 • وضعیت امکانات شهری نظیر دسترسی به سوپرمارکت، درمانگاه، بانک، رستوران و …
 • وضعیت شهرکی بودن یا انحصاری بودن زمین و ویلا
 • میزان ساخت و سازهای انجام شده در منطقه مانند ویلاهای ساخته شده و شهرک های ویلایی احداث شده
 • وضعیت نگبهبانی و امنیت
 • کیفیت فرهنگی مردم بومی منطقه
 • وضعیت سرسبزی منطقه و مشجر بودن

البته لازم است بدانید که منطقه تهراندشت، منطقه وسیعی است و شامل روستاها و قسمت های مختلف است. اعلام قیمت همه مناطق ممکن نیست از این رو سعی می کنیم مناطق مهم را مورد بررسی قرار دهیم.

قیمت گذاری زمین با ویلا دو معقوله جدا از هم است !

همچنین پیش از بررسی هر موردی، لازم است این موضوع را بدانید که قیمت زمین و ویلا کاملا از یکدیگر مجزا هستند. به این دلیل که ویلا بسته به متراژ ساختمان، کیفیت ساخت، وضعیت استخر، وضعیت محوطه کاری و …، می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال در یک منطقه مشابه از نظر قیمت زمین ، می توان دو ویلا با قیمت های کاملا متفاوت یافت و این موضوع به دلیل همان مواردی است که اشاره شد. بنابراین، لازم است بدانید که روی صبحت ما در این مطلب، بیشتر پیرامون قیمت زمین خواهد بود.

قیمت ویلا سرخاب هشتگرد در کرج
قیمت ویلا تهراندشت هشتگرد در کرج

در ادامه برای این که وقت شما کمتر گرفته شود، به سراغ بررسی قیمت خواهیم رفت. سپس به بررسی برخی از ویژگی های منطقه تهراندشت و سهیلیه خواهیم پرداخت.

لیست مناطق مختلف تهراندشت به ترتیب قیمت

به خاطر داشته باشید، عوامل بالا تنها بخشی از مسائلی هستند که بر روی قیمت زمین در منطقه تهراندشت اثر می گذارند. از جمله مناطق مهم و ویلایی در منطقه تهراندشت می توان به موارد زیر اشاره نمود که به ترتیب قیمت گران به ارزان مرتب شده است.

برای بررسی و انتخاب مناسب ترین مکان برای خرید ویلا در ساوجبلاغ کرج این مقاله را بخوانید.

دسته بندی مناطق مختلف تهراندشت براساس قیمت

مناطق مطرح شده، هر کدام در سطح های مختلفی هستند. اگر بخواهیم مناطق را به سه دسته قیمتی تقسیم بندی کنیم می توان این مناطق را بصورت زیر دسته بندی نمود:

دسته بندی بر اساس قیمت نام مناطق
دسته اول (قیمت بالا) سرخاب ، سعید آباد، زعفرانیه ، سهیلیه، اسماعیل آباد، آران
دسته دوم (قیمت مناسب) نمکلان، تنکمان، عباس آباد، قاسم آباد، حسین آباد
دسته سوم (قیمت ارزان) حاجی آباد، زکی آباد، رضا آباد

نکته مهم: به خاطر داشته باشید قیمت بالای یک منطقه دلیل بر کیفیت در تمامی مواردی که پیش تر اشاره شد نیست! بلکه می توان در نظر داشت که در یک منطقه، به دلیل دسترسی مناسب به آب ، میزان ساخت و سازهای انجام شده و امکانات شهری، قیمت بالاست و در منطقه ای دیگر، به دلیل اینکه زمین ها ویلاها دارای سند تکبرگ می باشند، قیمت بالاست اما دسترسی مناسب به آب وجود ندارد! بنابراین باید پیش از هر گونه خرید، باید تمامی فاکتورها را در مورد منطقه خرید مورد بررسی قرار داد!

استعلام قیمت ویلا در سرخاب
استعلام قیمت ویلا در تهراندشت

فاکتورهای موثر در قیمت ویلا در هر منطقه

همانطور که پیش تر اشاره شد، قیمت زمین در تهراندشت به فاکتور های زیادی بستگی دارد و به طور قطع نمی توان در مورد قیمت زمین در یک منطقه صحبت کرد. به عنوان مثال در منطقه سرخاب شما می توانید ویلایی 3 میلیارد تومانی هم پیدا کنید و یا اینکه در منطقه رضا آباد ویلایی ۳ میلیارد تومانی! از این رو، نمی توان در مورد قیمت ویلا در یک منطقه صحبت نمود! آنچه مشخص است، این است که با توجه به قیمت عمومی زمین در یک منطقه و کیفیت ساخت ویلاها، قیمت ها در مناطق مختلف طبقه بندی می شوند.

اگر بخواهیم عوامل موثر در قیمت زمین را بررسی نماییم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قیمت زمین در منطقه
 • کیفیت ساخت ویلا شامل متریال های مصرفی و سازه
 • متراژ ساختمان ویلای احداث شده
 • سبک طراحی معماری ویلا
 • امکانات رفاهی ویلا شامل استخر روباز یا سرپوشیده، وضعیت محوطه کاری
 • وضعیت آب ، برق و گاز ویلا
 • شهرکی بودن یا انحصاری بودن
 • دسترسی به امکانات و خدمات شهری
 • وضعیت بافت منطقه از نظر احداث ویلا : این که پیرامون ویلا چقدر ویلا ساخته شده باشد.
 • و …
قیمت ویلای استخردار در تهراندشت و سرخاب
قیمت ویلای استخردار در تهراندشت

بنابراین قیمت ویلا در مناطق مختلف بسیار متفاوت است. اما اگر بخواهیم به صورت حدودی قیمت عمومی و حدودی ویلاها در مناطق مختلف را مورد بررسی قرار دهیم بازهم به همان جدول دسته بندی قیمت مناطق خواهیم رسید که می توانید در زیر مطالعه نمایید:

نکته مهم: به خاطر داشته باشید قیمت ویلا در تهراندشت نیز مانند زمین کاملا به روز است و شما باید برای استعلام قیمت روز ویلا با مشاورین ویلا رز در تماس باشید.

مزایای منطقه تهراندشت جدا از قیمت

پس از بررسی قیمت های زمین در منطقه تهراندشت ساوجبلاغ لازم است کمی شما را با ویژگی های این منطقه آشنا نماییم. جهت آشنایی با این منطقه این مزایا و ویژگی ها را بررسی نمایید:

 • منطقه تهراندشت اول از همه به تهران بسیار نزدیک است و شما با یک الی دو ساعت رانندگی می توانید به هر نقطه ای از تهراندشت برسید. فاصله میدان اصلی سرخاب به عنوان یک نقطه مرکزی تهراندشت از میدان آزادی تهران ۶۹ کیلومتر می باشد.
 • منطقه تهراندشت دارای دسترسی بسیار خوبی به آب است. یعنی شما در بسیاری از مناطق تهراندشت می توانید از طریق حلقه چاه با عمق کم دسترسی بسیار مناسبی به آب زیرزمینی داشته باشید. آب در ویلا حکم مرگ و زندگی را دارد. اگر ویلا دسترسی خوبی به آب داشته باشد، می توان محوطه و استخر ویلا را تغذیه نمود اما اگر دسترسی مناسب نباشد، ویلا ماهیت خود را از دست خواهد داد! توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال خرید ویلا اطراف تهران هستید، پیش از هر گونه اقدامی، وضعیت دسترسی به آب را به خوبی بررسی نمایید.
 • منطقه تهراندشت سرسبز و زیباست . به دلیل برخوداری از منابع آب بسیار غنی در تهراندشت بویژه نقاط مرکزی ، این مناطق از طبیعت سرسبز، باغستان های فراوان و زیبایی بی اندازه برخودار هستند. به نحوی که به این منطقه، عنوان بهشت گمشده اطلاق شده است. البته باید به خاطر داشته باشید که هر چقدر به سمت جنوب منطقه تهراندشت بروید، به دلیل دسترسی سخت تر به آب، از سرسبزی و زیبایی کاسته می شود.
 • برخوداری از آفتاب مناسب جهت تفریحات آبی : تهراندشت منطقه ای است آفتابی و این موضوع سبب شده است که تفریحات آبی و استفاده از استخر رو باز برای ۵ ماه از سال امکان پذیر باشد. یکی از بزرگترین ویژگی ها و مشخصه های منطقه تهراندشت همین استخر های روباز ویلاها هستند که به دلیل آفتاب خوب، به شما امکان تفریحات آبی زیر آفتاب را خواهند داد. این ویژگی یعنی آفتاب مناسب طی ماه های طولانی و همینطور آب فراوان در کم تر منطقه ویلایی اطراف شهر تهران پیدا می شود.
 • ویلاهای شهرکی متعدد با ساکنین تهرانی : خوب است بدانید در حال حاضر، بسیاری از مناطق تهراندشت تبدیل به شهرک ویلایی شده است. شهرک هایی که عمدتا دارای ساکنین تهرانی بوده که در ایام تعطیلات، آخر هفته و … برای سپری کردن اوقات فراغت و استراحت به ویلای شخصی خود مراجعه می نمایند. خوب است بدانید تهراندشت دارای ویلاهای چهار فصل نیز هست که ساکنین که بصورت چهار فصل در ویلای خود زندگی می نمایند.
 • امنیت مناسب در سرتاسر منطقه : منطقه تهراندشت به صورت کلی منطقه بسیار آرام و امنی است. همچنین شهرک های ویلایی دارای نگهبانی و سرایداری می باشند که از این رو، به شما امنیت خاطر خواهند داد.

موارد اشاره شده، تنها بخش کوچکی از ویژگی های منطقه زیبای تهراندشت هستند. پیشنهاد اکید ما به شما این است که زیبایی های این منطقه را از نزدیک ببینید. کافی است یک آخر هفته، سفری کوتاه به منطقه تهراندشت داشته باشید.

قیمت زمین در سرخاب

قیمت زمین در سرخاب با توجه به موقعیت مکانی سرخاب در بازه قیمتی بزرگی قرار می گیرد و به پارامتر‌های زیادی که گفته شد بستگی دارد ، اما به طور کلی قیمت زمین در سرخاب از 6 میلیون برای هر متر مربع شروع می‌شود و تا 25 میلیون ادامه دارد. اگر نیاز به اطلاعا بیشتر راجب قیمت زمین در روستای سرخاب داشتید مقاله زیر را بررسی کنید :

قیمت زمین در سرخاب

قیمت زمین در سعیدآباد

زمین‌های عالی تهراندشت در روستای سعیدآباد قرار گرفته ولی چون اسناد زمین‌های سعیدآباد در برخی موارد هیئتی هستند از قیمت کمتری نسبت به سرخاب برخوردارند و شروع قیمت زمین در سعیدآباد از متری 5 میلیون تومان است تا 24 – 25 میلیون تومان برای هر متر مربع ، اگر هم نیاز به اطلاعات بیشتری دارید به منبع زیر مراجعه کنید :

قیمت زمین در سعیدآباد

قیمت زمین در آران

آران روستایی روبه رشد و با ارزش سرمایه گذاری بالاست که قیمت ارزانتری نسبت به مناطق سطح اول تهراندشت دارد اما در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است ، قیمت زمین در این منطقه از متری 4 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 10 میلیون تومان نیز می رسد.

قیمت زمین در آران

کلام پایانی

در این مطلب کوشیدیم شما را با قیمت ویلا در تهراندشت ، قیمت زمین در مناطق مختلف تهراندشت و همینطور قیمت باغ و باغ ویلا در مناطق مختلف تهراندشت آشنا نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق تر می توانید با مشاورین خود در گروه مشاورین و مهندسین ویلا رز در تماس باشید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *