شهرک زعفرانیهِ سهیلیه کرج بهترین منطقه ویلایی و ییلاقی در استان البرز

آشنایی با شهرک زعفرانیه سهیلیه کرج بهترین منطقه ویلایی و ییلاقی در استان البرز

دسترسی سریع به عناوین

فهرست مطالب
5/5 - (1 امتیاز)

شهرک زعفرانیه سهیلیه کرج کجا قرار گرفته است؟

اگر قصد خرید ویلا در استان البرز و کرج را دارید حتما نام جاده سهیلیه و شهرک زعفرانیه را شنیده اید ! این منطقه به دلیل وجود ویلا های زیاد با متراژ های بالا ، خرید و فروش ویلا و سخت و ساز های فراوان حتی در استان تهران هم معروف و محبوب است و این میزان از رضایت بیشتر بر میگردد به سند های شاهنشاهی این منطقه که از قدیم الایام دارای سند بوده اند با گذر زمان و با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسب و وجود باغ های میوه در منطقه و همچنین ارزان بودن قیمت و هزینه نسبت مناطق ویلایی اطراف تهران به یکی از بهترین مکان ها برای خرید ویلا تبدیل شده است . این تنها بخشی از ویژگی های سهیلیه بود ، برای اینکه بدانید شهرک زعفرانیه سهیلیه کجاست؟

اگر می‌خواهید با منطقه سهیلیه کرج آشنا شوید مقاله زیر را بخوانید :

سهیلیه کرج کجاست ؟

تصویری از نقشه آن را برایتان در زیر آورده ایم ، اما بگذارید بیشتر بگوییم :

شهرک زعفرانیه سهیلیه کرج کجاست
شهرک زعفرانیه سهیلیه کرج کجاست؟

برای دسترسی به سهیلیه باید از اتوبان تهران کرج و خروجی چهارباغ خارج شوید و در جاده قدیم هشتگرد به سمت غرب حرکت کنید و پس از طی 3 – 4 کیلومتر به ورودی سهیلیه خواهید رسید وارد جاده سهیلیه که شوید پس از عبور از زیر گذر قطار اولین روستا در این جاده را خواهید دید که سنقر آباد است ، به سمت جنوب ادامه دهید در این مسیر چندین روستا مشاهده خواهید کرد که عموما کشاورزی در آنها رواج دارد مانند : ابراهیم آباد ، زکی آباد ، رمنده ، رامجین ، قاسم گرجی ، آغچه حصار و لشگرآباد که پس از عبور از تمام آنها به شهرک زعفرانیه خواهید رسید.

پس از روستای رمنده تابلوی به شهرک زعفرانیه خوش آمدید را مشاهده خواهید کرد.

پس از گذشتن از اولین فلکه (میدان) ویلا ها قابل مشاهده هستند.

شهرک زعفرانیه ، بهترین شهرک ویلایی سهیلیه
شهرک زعفرانیه ، بهترین شهرک ویلایی سهیلیه

سهیلیه کرج دارای شهرک‌های ویلایی بسیاری است ، اما شهرک ویلایی زعفرانیه را می‌توان بهترین و بزرگ‌ترین آنها نامید ، اصالت این شهرک به زمان پهلوی باز‌میگردد و اسناد زمین‌ها و ویلا‌های آن نیز برای همان زمان می‌باشد ، در واقع می‌توان گفت اصالت یعنی زعفرانیه !

ویژگی های منحصربفرد شهرک زعفرانیه سهیلیه کرج

یکی از ویژگی های مهم این شهرک ویلایی در سهیلیه کرج سنددار بودن اغلب زمین های آن است که باعث شده تا اغلب از تهران و کرج و استان های دیگر با اطمینان خاطر از معامله از این منطقه زمین یا ویلا خریداری کنند سند هایی که از قبل از انقلاب اسلامی 57 ایران با آن ها همراه بوده است ویلا هایی با بنچاق های قابل اعتماد که بر ارزش و قیمت ملک می افزاید از خصوصیات خاص و منحصربفرد شهرک زعفرانیه است.

آب و هوای خوب بواسطه وجود باغ میوه و کشاورزی در منطقه

در ابتدای توضیحات خدمت شما عزیزان گفتیم که اغلب روستا های همجوار در منطقه سهیلیه و شهرک زعفرانیه مشغول کشاورزی و کشت سبزیجات و کلم ، گل گاو زبان و… ، انواع میوه ها مانند آلو هستند که باعث شده است آب هوای معتدل در این مکان زیبا بوجود بیاید و خنکی هوا حس عالی به شما می دهد ، جاده سهیلیه و مناطق اطراف آن به کلی از خاک حاصلخیز برخوردارند و جز مناطق ییلاقی استان البرز به شمار می روند و غریب به تمام خانه ها ییلاقی هستند.

افزایش ارزش وقیمت زمین و ویلا های موجود در شهرک زعفرانیه و سودهی

می توانید به ملکی در سهیلیه می خرید به عنوان سرمایه گذاری نگاه کنید و در عین حال از آن استفاده کنید و لذت ببرید و به تفریح بپردازید کاری که اغلب بومی های سهیلیه انجام می دهند همین است یعنی خرید زمین ، ویلا و پس از مدتی فروختن آن اگر در جاده سهیلیه دقت کنید متوجه فراوانی مشاورین املاک در این منطقه خواهید شد به طوری که از هر 10 مغازه 7 تای آن دفتر خرید و فروش و آژانس املاک هستند و این موضوع گواهی دهنده صحبت ماست ، و مورد دیگر این است که به علت شدت ساخت و ساز ها زمین های خالی منطقه کمتر خواهند شد و این موضوع هم سبب خواهد گشت که املاک موجود در منطقه گران و گرانتر شوند.

وجود آب کافی برای پرورش گیاهان و درختان موجود در ویلا و همچنین پر کردن استخر

یکی از ویژگی هایی که برای زمینی که قرار است در آن خانه خود را بسازید آب است ، آبی که درختان و محوطه کاری شما را سیر آب کند و به آن سرسبزی و طراوت ببخشد و همچنین یکی دیگر از استفاده های آب پر کردن آب استخر است که در منطقه سهیلیه و شهرک ویلایی زعفرانیه به آسانی یافت می شود البته در سال های گذشته به دلیل کمبود بارش باران مشکل خشکی چاه های آب در منطقه وجود داشت که صاحبان ویلا ها در برخی نقاط که خشک بودند با این مشکل مواجه می شدند و مجبور بودند با تانکر های آب ، آب مورد نیاز خود را تامین کنند با بارندگی های اخیر دیگر این مشکل حل شده است .

البته باید به محل خرید ویلا یا زمین هم دقت داشته باشید که مشکل آبی نداشته باشد.

آب مایع حیات است و لازمه ی سر زندگی و طراوت باغ و باغچه ی شماست.

مشکلات سهیلیه کرج

از مشکلاتی که ممکن است در شهرک زعفرانیه و بطور کلی روستای های قرار گرفته در جاده سهیلیه وجود داشته باشد کاربری کشاورزی زمین ها است که طبق قوانین کشور این زمین ها اجازه تغییر کاربری و ساخت و ساز ندارند و کسانی که در این گونه ملک ها اقدام به ساخت و ساز می کنند ممکن است با تخریب مواجه شوند و حتی اگر با تخریب مواجه نباشند شهرداری به آنها انشعاب برق ، آب و گاز نخواهد داد و اغلب ویلا ها به صورت غیرمجاز اقدام به تهیه انشعاب می کنند یا از همسایگانی که اجازه دارند ساخت و ساز کنند امکانات خود را تهیه می کنند.

مشکلات املاک موجود در سهیلیه و شهرک زعفرانیه
مشکلات املاک موجود در سهیلیه و شهرک زعفرانیه

البته مواردی که از آنها یاد شد برای زمین هایی است که تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی داده اند .

این زمین ها زیر مجموعه املاک جهاد کشاورزی هستند.

مشکل دیگری که می تواند برای این ویلا ها بوجود بیاید کمبود آب است ، اگر استخر بزرگی دارید و همچنین محوطه کاری و درختان زیادی دارید حتما باید به فکر تامین منابع آبی آن هم باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *