10 مکان دیدنی در جهان که حتما باید آن را دید

10 مکان دیدنی در دنیا

دسترسی سریع به عناوین

فهرست مطالب
3/5 - (1 امتیاز)

10 مکان دیدنی در دنیا که باید ببینید

هر نقطه از جهان، تاریخ و تمدن خود است، این تاریخ و تمدن سالانه توجه میلیون ها توریست را از سرتاسر جهان به خود جذب می کند. در این مقاله به معرفی 10 مکان دیدنی در سرتاسر جهان را به شما معرفی می کنیم که توریست ها به آن علاقه ی زیادی دارند.

مکان دیدنی در قاره سبز یا اروپا

جزیره ی سیسیل، ایتالیا

سیسیل، بزرگ ترین جزیره در دریای مدیترانه است و از زمان رومی ها و کارتاژ، این جزیره دارای تمدن چندین هزار ساله است. از جاذبه های گردشگری این جزیره ی زیبا می توان به کوه آتنا اشاره کرد که در فصل سرما توجه اسکی بازان زیادی را به خود جذب می کند، محبوب ترین جاذبه ی سیسیل را به قطع می توان Teatro Greco دانست که در شهر تائورمینا در نزدیکی کوه اتنا قرار دارد، این آمفی تئاتر رومی از قدیمی ترین آثار باستانی منطقه به شما می رود که در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است، همچنین اگر قصد سفر به این جزیره ی زیبا را داشتید حتما از شهر 2700 ساله ی پالرمو دیدن کنید، این شهر در ابتدا توسط فنیقی ها بنا شده بود و هنگامی که مسلمانان این شهر را فتح کردند به دلیل زیبایی های این شهر، به پالرمو لقب شهر لذت ها را دادند، از دیگر جاذبه های این شهر می توان به بازار های خیابانی، معماری و موزه ها و کلیسا های قدیمی آن اشاره کرد.

مکان دیدنی جزیره - سیسیل ایتالیا
مکان دیدنی جزیره – سیسیل ایتالیا

بارسلونا، اسپانیا

شهر بارسلونا در مرکزیت کاتالونیا قرار دارد و به عنوان شهری زیبا و شاداب شناخته می شود، شهر بارسلونا، شهر گیتارنوازان دوره گرد، در سواحل دریای مدیترانه قرار دارد و معماری های زیبا و باشگاه های ورزشی ساکن این شهر، بارسلونا را در بین جهانیان معروف کرده است.

معروف ترین مکان دیدنی در شهر بارسلونا کلیسای ساگراد فامیلیا می باشد، این کلیسا با تمام کلیسا های اسپانیایی متفاوت است و در سبک خود یک شاهکار محسوب می شود، معمار و سازنده ی این کلیسا شخصی به نام گائودی نام داشت که در سال 1884 ساخت کلیسا را شروع کرد، اما تنها پس از 42 سال او فوت می کند و کلیسا نا تمام می ماند، البته ساخت این کلیسا ادامه پیدا کرده است و قرار است در صدمین سالگرد درگذشت گائودی، یعنی در سال 2026 کار ساخت این کلیسا به پایان برسد. تفاوت این کلیسا با دیگر کلیسا های اسپانیا بیشتر به دلیل نظرات خود گائودی بود، او معتقد بود که در طبیعت خطوط صاف وجود ندارند و سعی خود را کرد تا برج های ساگرادا را با اشکال عجیب و قله های گرد طراحی کند، این کلیسا جزء میراث یونسکو ثبت شده است و سالانه به طور میانگو 2 میلیون و 500 هزار بازدید کننده را به خود جذب می کند.

مکان های دیدنی بارسلونا، اسپانیا
مکان های دیدنی بارسلونا، اسپانیا

از دیگر شاهکار های شهر بارسلونا می توان به کاسا میلا، که خود اثری دیگر از گائودی است و ورزشگاه و موزه ی کمپ نئو اشاره کرد.

آنکارا، ترکیه

آنکارا، پایتخت ترکیه، شهری مدرن و پر از مراکز مختلف آموزشی، تجاری است. آنکارا در مرکزیت تاریخی رشته کوه های آناتولی قرار دارد و به عنوان مهم ترین مرکز اقتصادی و فرهنگی دولت ترکیه به شمار می رود. از جذابیت های این شهر می توان به معماری زیبای آن و موزه ی «تمدن آناتولی» اشاره کرد.

مناطق گردشگری آنکارا ترکیه
مناطق گردشگری آنکارا ترکیه

مونیخ، آلمان

مونیخ مرکز ایالت باواریا و سومین شهر بزرگ کشور آلمان می باشد، این شهر به دلیل قدمت تاریخی خود گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، این شهر جاذبه های بسیاری دارد، مثل کلیسای فرانکیرچ، این کلیسا در سال 1488 بنا شد و از آن به عنوان با شکوه ترین کلیسای ایالت باواریا یاد می شود، این کلیسا که قدمت بالایی دارد به خاطر نمای قرمز رنگ و معماری گوتیک خود شناخته شده است.

از دیگر جاذبه های مونیخ می توان به مارین پلاتز اشاره کرد که به نوعی از آن به عنوان میدان اصلی شهر قلمداد می شود و در این میدان تالار هایی با شکوه و مجسمه های برنزی مربوط به قرن نوزدهم میلادی یافت می شود.

از دیگر کلیسا های معروف مونیخ که به سبک گوتیک ساخته شده است، کلیسای سنت پیتر است که یکی از ویژگی های مهم داخل این کلیسا، محراب ۲۰ متری متعلق به قرن هجدهم آن است که به مجسمه هایی از سنت پیتر و ۴ پدر مزین شده است. نقاشی های دیواری و سقف این کلیسا، از دیگر نکات قابل توجه آن هستند. برج این کلیسا، نمایی فوق العاده به شهر مونیخ دارد.

جاهای دیدنی مونیخ آلمان
جاهای دیدنی مونیخ آلمان

تئاتر کوویلیز در مونیخ به طور قطع از با شکوه ترین بنا های ساخته شده در این شهر است، این تئاتر در سال 1755 ساخته شد و یکی از بهترین نمونه های معماری در اواخر دوره ی باروک در آلمان است. این تئانر در سال ۱۹۵۸، بازسازی هایی در آن انجام شد. معماری منحصر به فرد و باشکوه این تئاتر، آن را تبدیل به یکی از بهترین سالن ها برای اجرای اپرا و موسیقی زنده کرد و تعدادی از معروف ترین موسیقی دانان دنیا در آن به اجرای آثارشان پرداختند.

شهر مونیخ در سال 1972 میزبان بازی های المپیک بود و جهت اجرای این مسابقات  فضایی به مساحت 2.7 میلیون متر مربع آماده شد. امروزه فستیوال های موسیقی بسیاری در این مکان برگزار می شود و برج المپیک که 290 متر ارتفاع دارد، چشم انداز فوق العاده ای را برای گردشگران فراهم می کند.

گدانسک، لهستان

گدانسک یکی از قدیمی ترین شهر های لهستان با بیش از 1000 سال عمر است، این شهر بزرگ که به عنوان یکی از بنادر مهم  در شمال لهستان به شمار می رود. گدانسک تا قرن شانزدهم به عنوان مهم ترین بندر در حاشیه ی دریای بالتیک شناخته می شود که این برتری نسبت به دیگر بنادر را می توان از اثرات دوره ی هانزا بر گدانسک دانست.

دیدنی ترین نقاط گدانسک در لهستان
دیدنی ترین نقاط گدانسک در لهستان

شهر گدانسک دیدنی های بسیاری دارد و اکثر توریست ها به مسیر سلنطتی ساخته شده و دروازه ی طلایی آن جذب می شود.

از دیگر آثار گردشگری بندر گدانسک می توان به قلعه ی سنت جورج و کلیسای سنت مری اشاره کرد. بسیاری از آثار باستانی شهر گدانسک طی وقایع جنگ جهانی دوم ویران شد اما با تلاش بسیاری امروزه بخش های مهمی از آن بازسازی شده است.

بوداپست، مجارستان

بوداپست بزرگترین شهر و پایتخت کشور مجارستان است که در گذشته پس از ادغام شدن دو شهر بودا و پست که توسط رود دانوب از یکدیگر جدا شده بودند به وجود آمده است. این شهر به دلیل معماری گسترده آن معروف و سبک های معماری بسیاری در این شهر حاضر هستند.

از زیبا ترین سازه های شهر بوداپست می توان به ساختمان مجلس مجارستان اشاره کرد که توسط محلی ها به نام خانه ی کشور شناخته می شود. این ساختمان مجلل با معماری کم نظیرش که پر از جواهرات بسیار است از دو بخشِ سیاسی و توریستی تشکیل می شود و در صورت در جریان نبودن جلسه ی مجلس، بازدید کنندگان می توانند از تمام بخش های ساختمان دیدن کنند.

مکان های دیدنی بوداپست، مجارستان
مکان های دیدنی بوداپست، مجارستان

کاخ سلطنتی بوداپست یکی از معروف ترین قلعه های آن منطقه است و این قلعه جایی است که هم در آن کاخ می بینید، هم کلیسا هم گالری و هم موزه. کتاب خانه ی ملی مجارستان نیز در این قلعه قرار دارد.

از دیگر مکان های دیدنی بوداپست می توان از میدان قهرمانان که یادبودی از تاریخ و هویت کشور است و کستل هیل که اولین قلعه سلطنتی مجارستان بود یاد برد.

نیس، فرانسه

نیس یکی از زیبا ترین شهر های ساحلی فرانسه است که در بخش جنوبی فرانسه و در ساحل مدیترانه حاضر است. شهر نیس در ساحل «فرنچ ریویرا» قرار دارد و امروزه به یکی از مقاصد گردشگران تبدیل شده است.

بخش قدیمی شهر نیس که معماری قدیمی تری دارد به نام اولدتاون شناخته می شود و معماری آن به قرن هجدهم باز می گردد و امروزه محل تجمع اغذیه فروشی ها و بوتیک هاست، همچنین بازار کورس سالیا که یکی از قدیمی ترین بخش های اولدتاون است در بین گردشگران بسیار محبوب است و در تابستان با ازدحام جمعیت روبرو می شود و بازار های گل این منطقه در بین گردشگران نیز بسیار محبوب است.

مکان دیدنی نیس در فرانسه
مکان دیدنی نیس در فرانسه

از دیگر مراکز گردشگری محبوب شهر نیس، می توان به موزه ماتیس اشاره کرد، که این موزه محل نگهداری صد ها اثر ارزشمند از هنرمند مشهور فرانسوی، یعنی هنری ماتیس است.

تزار روسیه در سال 1912 برای یادبود فرزند الکساندر دوم که در نیس فوت کرده بود کیسایی را در این شهر بنا کرد که امروزه به نام «کلیسای سنت نیکلاس» شناخته می شود، این کلیسا به سبک روسی ساخته شده است و نمای بسیار خیره کننده ای دارد.

همچنین پس از سفر به این شهر می توانید از کلیسای نتردام نیس نیز بازدید کنید که به سبک کلیسای نتردام پاریس شناخته شده است.

ادینبورگ، اسکاتلند

شهر ادینبورگ، پایتخت کشور اسکاتلند در بخش شرقی این کشور قرار دارد و از زمان قرن 15 میلادی جایگاه پارلمان این کشور بوده است، مردم این شهر دارای تاریخ و فرهنگ غنی ای می باشند و این شهر یکی از مقاصد جذاب برای گردشگرانی بوده است که قصد سفر به جزیره ی انگلستان را دارند.

مناطقی که باید در ادینبورگ، اسکاتلند دیدن کنید
مکان هایی که باید در ادینبورگ، اسکاتلند دیدن کنید

در 9 کیلومتری این شهر، پل فرس آو فورس (Firth of Forth) قرار دارد که چهارمین پل ریلی معروف بوده است و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. پایتخت اسکاتلند به دلیل فستیوال های مختلف، قلعه ها و مناطق قدیمی به یکی از محبوب ترین نقاط گردشگری پس از شهر لندن در انگلستان تبدیل شده است.

یکی از محبوب ترین فستیوال هایی که در این شهر برگزار می شود، فستیوال فرینج است که هر سال به صورت سه هفته به شکل نمایش های موسیقی، اپرا، رقص، تئاتر، کمدی، نمایش های کودکان و موارد دیگر برگزار می شود.

در هنگام بازدید از این شهر، سر زدن به موزه ها و قلعه های قدیمی را فراموش نکنید.

درسدن، آلمان

درسدن یکی از شهر های زیبای آلمانی است که طی سالیان به شهر سلطنتی معروف شده است. این شهر مرکز ایالت ساکسونی است که در کنار رود الب قرار دارد. این شهر در قرن 13 میلادی به وجود آمد و خانواده ی سلطنیِ ساکسون در این شهر سکونت می کردند.

شهر درسدن طی جنگ جهانی دوم آسیب های بسیاری دید، اما بعد از جنگ جهانی دوم این شهر بازسازی شد و به دوران شکوه سابق خود رسید. در یکی از مناطق بازسازی شده ی درسدن، مجسمه ی اوگوستوس قرار دارد که در سال 1736 او را سوار بر اسبش در میدان نویشدتر به نمایش می دهد و بعد ها ایم مجسمه به نام سوارکار طلایی معروف شده است.

یک از مناطقی که حتما باید آن را ببینید درسدن، آلمان است
یک از مناطقی که حتما باید آن را ببینید درسدن، آلمان است

کلیسای فرائن یکی از مناطقی بود که در دوران جنگ جهانی به شدن آسیب دید و طی پروژه های بازسازی، این بنا به شکل سابق خود بازگشته است.

در درسدن قلعه های بسیاری وجود دارد که محل زندگی اشراف زاده های ثروت مند ساکسون بوده است و قلعه ی روئینگر و زمپربائو  نیز یکی از این موارد است.

از دیگر جاذبه های درسدن می توان به ایوان برول، آلبرتیوم، صف شاهزادگان و کلیسای جامع درسدن اشاره کرد.

مکان دیدنی قاره کهن آسیا

هانوی، ویتنام

پایتخت کشور ویتنام، هانوی یکی از قدیمی ترین شهر های این کشور است که بیش از هزاران سال قدمت دارد. هانوی مرکز سیاسی ویتنام است و جاذبه های فرهنگی و هنری متنوعی را در خود جای داده است.

ویتنام علاوه بر بنا های تاریخی طبیعت بکر و زیبای نیز دارد مثل دریاچه ی هوان کیم، رود سرخ و دریاچه ی غرب.

از آثار تاریخی این شهر می توان به معبد ادبیات اشاره کرد که قدمتی 1000 ساله دارد و به نوعی قدیمی ترین دانشگاه کشور ویتنام است، در طی جنگ های متعددی که رخ داد این معبد به مرز نابودی کشیده شد، اما با زحمات بسیار این معبد بازسازی شد تا گردشگران بسیاری را به خود جذب کند.

مناطق دیدنی هانوی، ویتنام
مکان دیدنی هانوی، ویتنام

محله ی قدیمی هانوی که در نزدیکی دریاچه هوان کیم واقع شده است. مرکز خرید اصلی این شهر است و بازارچه های بسیاری در این منطقه وجود دارند، با سر زدن به این منطقه می توانید طعم غذا های محلی ویتنامی را بچشید و از مراکز خرید ارزان قیمت بسیاری دیدن کنید.

از دیگر بنا های دیدنی هانوی، می توان به مقبره ی هو چی مین و کاخ هانوی نام برد.

همچنین اگر به دنبال جاذبه های مدرن تر هستید می توانید از لوته سنتر دیدن کنید که بزرگترین ساختمان شهر به حساب می آید.

اگر اهل تفریح و گردشگری هستید حتما ویلا رز را دنبال کنید

خرید ویلا استخردار سرپوشیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *