ماهدشت کجاست ؟ منطقه‌ای مناسب خرید باغ ویلا – شهری سرسبز و بکر

به ماهدشت خوش آمدید

دسترسی سریع به عناوین

فهرست مطالب
به این مطلب امتیاز دهید

ماهدشت کجاست ؟

ماهدشت شهری در جنوب استان البرز و کرج است که جز بخش مرکزی کرج محسوب می‌شود و ما در پست قصد داریم به شما بگوییم و در فاصله تقریبا 15 کیلومتری از خروجی اتوبان تهران کرج قرار گرفته است و با 1 ساعت رانندگی از تهران می‌توانید از تهران تا ماهدشت بیایید (البته بدون ترافیک اتوبان) ، فاصله تهران تا ماهدشت از نقاط مختلف استان تهران در پایین همین مقاله وجود دارد ، ماهدشت منطقه‌ای صنعتی و تفریحی می‌باشد که گذرگاه رسیدن به استان‌های همجوار مانند : همدان ، مرکزی ، قزوین ، قم و استان‌های دیگر است.

میدان آزادگان در ماهدشت

چرا ماهدشت از گذشته تا کنون مورد توجه بوده است؟

ماهدشت به‌خاطر آب و هوای خوش و معتدل از گذشته‌های بسیار دور مورد توجه خاندان پهلوی بود و به عنوان یکی از تفرجگاه‌های استان بوده‌است که در حال حاضر با ۲۷٬۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی یکی از قطب‌های کشاورزی استان البرز و کرج است. با وجود منطقهٔ صنعتی، ماهدشت از مناطق مستعد سرمایه‌گذاری شهرستان کرج می‌باشد که در سال‌های اخیر چه به لحاظ صنعتی و چه به لحاظ تفریحی مورد توجه بسیاری از ساکنین شهر‌ها و استان‌های همجوار بوده است و سرمایه گذاری بسیاری هم در این زمینه در این منطقه صنعتی تفریحی شده است . همچنین ماهدشت یا با نام قدیمی مردآباد و قدیمی‌تر شاهدشت از نظر موقعیت جغرافیایی از موقعیت مطلوبی برخوردار است زیرا از یک طرف بر سر راه ترانزیت تهران، کرج و اشتهارد واقع شده‌است که این محور در ادامهٔ خود به استان‌های قزوین، همدان، کرمانشاه و کردستان مرتبط است که از ویژگی‌های متمایز کننده مردآباد محسوب می‌شود و از طرف دیگر محوری که از طریق شهریار به استان مرکزی متصل می‌گردد، از مجاورت این شهر می‌گذرد.

ماهدشت از شمال به مهرشهر و کیانمهر ، از شرق به محمدشهر و عباس آباد از غرب به اشتهارد و از جنوب به صفادشت متصل شده است.

فاصله تهران تا ماهدشت

برای رسیدن به ماهدشت دو مسیر از تهران وجود دارد که با توجه به محل زندگی‌تان می توانید از یکی از این دو مسیر به ماهدشت برسید :

 • مسیر اول اتوبان تهران – کرج و سپس محمدشهر و ماهدشت
 • مسیر دوم ملارد صفادشت و سپس ماهدشت

 

ماهدشت کجاست؟

 

📌 مسافت نقاط مختلف تهران از میدان شهرداری ماهدشت:

البته خیابان‌های پدم ، جم ، اقاقیا 1 و 2 ، خدایارخان کمی نزدیک‌تر هستند

🚙 میدان آزادی : 56 کیلومتر – کمتر از یک ساعت

🚙 آریاشهر : 57 کیلومتر – کمتر از یک ساعت

🚙 شهرک غرب : 63 کیلومتر – یک ساعت

🚙 میدان ونک : 64 کیلومتر – یک ساعت و ده دقیقه

🚙 سیدخندان : 66 کیلومتر – یک ساعت و ده دقیقه

🚙 میدان ولیعصر : 65 کیلومتر – یک ساعت و ده دقیقه

🚙 زعفرانیه : 70 کیلومتر – یک ساعت و پانزده دقیقه

🚙 پاسداران : 73 کیلومتر : یک ساعت و بیست دقیقه

🚙 نیاوران : 76 کیلومتر : یک ساعت و بیست دقیقه

خب حالا که فاصله ماهدشت تا نقاط مختلف تهران رو گفتیم حالا نوبت گفتن فاصله کرج تا ماهدشت است : فاصله کرج تا مرکز شهر کرج یا میدان شاه‌عباسی تقریبا 20 کیلومتر است که با نیم ساعت رانندگی در جاده ماهدشت و البته بدون ترافیک می‌توانید به آنجا برسید.

چرا در ماهدشت باغ ویلا بخریم ؟

ماهدشت از گذشته تا کنون مورد توجه بسیاری از مردمان کرج و تهران بوده است و با توجه به قرار گرفته در منطقه‌ای استراتژیک چه به لحاظ صنعتی و چه به لحاظ آب و هوا و تفریحی مناسب است که برای خرید ویلا اطراف تهران یک گزینه مناسب است زیرا با طی مسافت کمتر از 1 ساعت از تهران می‌توان به آن رسید ، علاوه بر آن ماهدشت دارای آب و هوای گرم و معتدل است که برای تفریحات تابستانی بسیار مناسب است ، داشتن استخر پر آب در ماهدشت دور از تصور نخواهد بود. برای مشاهده ویلا در ماهدشت به صفحه زیر بروید

خرید باغ ویلا در ماهدشت

خرید باغ باغچه زمین در ماهدشت

ماهدشت از گذشته تا به امروز یکی از مراکز مهم برای سرمایه گذاری ، ساخت و ساز و خرید ویلا اطراف تهران بوده است که همیشه مورد توجه بوده است داشتن ویلا در ماهدشت که به عنوان یکی از مکان‌های سرسبز با آب و هوای خوب شناخته می‌شود.

داشتن باغ‌های میوه فراوان در ماهدشت و تامین آب آن از آب رودخانه کرج و چاه عمیق باعث شده تا ماهدشت مکان مناسبی برای خرید و فروش ویلا باشد.

در یک مقایسه کلی می‌توان گفت تهراندشت و ماهدشت هر‌چند در برخی ویژگی‌ها از یکدیگر برترند اما در یک سطح قرار می‌گیرند.

 

طرح تفصیلی شهر ماهدشت

ناحیه صنعتی ماهدشت

از  ویژگی‌های دیگر که بگذریم میرسیم به ناحیه صنعتی یعنی شهرک صنعتی غیر دولتی خوارزمی که منطقه‌ای بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در بخش تولید است ، فکر کنید ویلا شما و شرکت‌تان تنها 5 الی 10 دقیقه از یکدیگر فاصله داشته باشند در این صورت خستگی معنایی نخواهد داشت .

شهرک صنعتی ماهدشت از بزرگ‌ترین مناطق صنعتی تولید آرد در کشور محسوب می‌شود ، نزدیک‌ترین شهرک صنعتی به بزرگ‌ترین و تنها فرودگاه بین‌المللی پیام تخصصی باربری کشور که در سال‌های اخیر پرواز‌های مسافری خود را هم آغاز کرده است و همچنین موسسه غیر دولتی شهرک صنعتی علم و فناوری خوارزمی ماهدشت دومین شهرک صنعتی با کمترین ساخت و قرابت به استان تهران و تنها شهرک همجوار با سه استان اقتصادی و صنعتی کشور استانهای تهران، مرکزی، قزوین است ، این یعنی هر آنچه که بخواهید در ماهدشت وجود دارد

علاوه بر مزایایی که گفته شد شما هیچ‌گاه غصه کمبود نیروی کار و یا گرانی نیروی‌کار را نخواهید داشت زیرا این شهرک در جنوب کرج واقع شده است که تسهیل در تأمین نیروی کار متخصص و عمومی و دسترسی به استان و دستگاه‌های خدمات رسان عوامل اصلی توسعه و گسترش فعالیت آن شده است .

فرودگاه بین المللی باربری و مسافربری پیام

ماهدشت در مجاورت فرودگاه پیام و منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی پیام قرار گرفته و همچنین شهرک صنعتی پیام هم جز اراضی همین منطقه محسوب می‌گردد ، فرودگاه پیام از سال 98 پرواز‌های مسافری خود را به مقصد کیش و مشهد آغاز نمود ، و این مورد از جمله مواردی است که می‌توان از آن به عنوان یک ویژگی بی‌نظیر یاد کرد.

مناطق ویلایی ماهدشت کجا هستند؟

یکی از مزیت‌های ماهدشت نسبت به سایر نقاط دارای باغ ویلا قانونی بودن اکثر ویلا‌ها است زیرا زمین‌های این منطقه در بستر شهری و زیر نظر شهرداری هستند و از نظر قانونی مشکلی نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید انشعابات شهری را دریافت کنید البته برخی از مناطق زیر نظر جهاد کشاورزی هستند که برخی از این املاک دارای جواز از جهاد کشاورزی می‌باشند و برخی دیگر فاقد آن هستند ، که اغلب این ملک ها در خیابان‌های خدایارخان قرار می‌گیرند البته در این خیابان هم برخی دارای جواز هستند ، همچنین از مناطق باغ ویلایی ماهدشت می‌توان به خیابان خدایارخان ، جم ، اقاقیا ، پدم ، پیشک ، ارس یاس ، امام رضا ، ایثار ، سرداران اشاره نمود.

خیابان جم منطقه ویلایی قانونی ماهدشت

بدون شک داشتن یک ویلا که از نظر قانونی هیچ مشکلی نداشته باشد و تمام امکانات یک ویلا مانند سرسبزی ، آب ، سند ، امکانات رفاهی ، انشعابات قانونی ( آب ، برق ، گاز ، تلفن )  را داشته باشد از ویژگی‌هایی است که می‌تواند باعث پیشرفت یک منطقه شود که خیابان جم ماهدشت آنها را داراست ، اما از سند و قانون که بگذریم ، مهم‌ترین مسئله سرسبزی محیط و خیابان است ، که جم این ویژگی را دارا است ، تصاویر زیر در زمستان گرفته شده‌اند اما می‌توان زیبایی آن در بهار را تصور نمود هر چند که هر فصل زیبایی‌های خاص خودش را دارد.

اگر دنبال خرید ملک در ماهدشت برای سرمایه‌گذاری و یا ساخت‌و‌ساز ویلا بوده باشید و در مشاورین املاک ماهدشت جستجو کرده باشید و به دنبال ملک خوب و خوش فروش باشید حتما نام خیابان جم و شهرک های ویلایی قانونی آن را خواهید شنیده اید چون همه چیز در جم زیباست از خیابان جم با تمام سرسبزی و طراوتش گرفته تا قانونی بودن اکثر املاک با مجوز و پایان کار .

در خیابان جم همه چیز مهیا شده است.

خیابان امام رضا ماهدشت منطقه ویلایی و مسکونی قانونی

خیابان امام رضا نیز از جمله مناطق ویلایی خوب ماهدشت محسوب می‌شود زیرا اکثر ویلا‌های ساخته شده در این خیابان به راحتی از امکانات شهری برخوردار می‌شوند و مشکلی بابت آب‌شهری ، برق و گاز و همچنین تلفن نخواهید داشت ، همانطور که گفتیم در ابتدای این خیابان اغلب بومی‌های ماهدشت زندگی می‌کنند و منطقه مسکونی است اما از اواسط خیابان و بعد از دبستان امام حسن مجتبی (ع) منطقه ویلایی می‌شود ، این خیابان و کوچه‌های آن اغلب آسفالت شده‌اند و همچنین ویلا‌ها اکثرا دارای سند هستند اما ملک‌های قولنامه‌ای نیز در این منطقه هم یافت می‌شود ، همچنین دسترسی به آب‌های زیر زمینی و چاه آب تقریبا آسان است .

یک شهرک ویلایی در خیابان امام رضا ماهدشت
یک شهرک ویلایی در خیابان امام رضا ماهدشت

برای شناخت بیشتر خیابان امام رضا مقاله زیر را بخوانید :

معرفی و بررسی ویلا‌های خیابان امام رضا در ماهدشت

به صورت کلی خیابان امام رضا یک منطقه خوب ویلایی و امن و بدون دردسر در ماهدشت است که می‌توانید در آن ویلا یا زمین بخرید.

امام رضا را می‌توان مانند خیابان جم دانست با این تفاوت که خیابان جم خارج از بافت مسکونی و شهری قرار دارد اما خیابان امام رضا داخل بافت مسکونی و شهری ماهدشت قرار گرفته است.

انتهای خیابان امام رضا به خیابان بی‌بی‌سکینه متصل می‌شود و از این طریق می‌توانید به سرعت به جاده صفادشت و ملارد و سپس تهران بروید .

منطقه سرسبز خدایارخان

خدایارخان منطقه ای باغی و سرسبز در ماهدشت است که دارای چهار خیابان اصلی است ، این منطقه اغلب ویلا سازی شده است ، و دارای شهرک‌های ویلایی زیادی است ، امکانات آب و برق و حتی گاز به راحتی و کاملا قانونی قابل دریافت است ، برای مشاهده فایل های بیشتر از خدایارخان روی لینک زیر بزنید :

خرید ویلا و زمین در خدایارخان

تامین آب در ماهدشت چگونه است؟

آب زمین‌های کشاورزی و باغ‌های شهر ماهدشت از طریق سد کرج و رودخانه کرج و چاه‌های عمیق تامین می‌شود و اغلب زمین‌های این منطقه دارای سهمیه آب کشاورزی هستند که به راحتی می‌توانید امتیاز سهمیه آب را خریداری و یا به صورت اجاره‌ای آن را بخرید.

تامین آب باغ ویلا در ماهدشت

سرسبزی و طبیعت ماهدشت

باغ ، باغچه ، زمین و ویلا های موجود یک محیط آرام و دنج با طبیعتی سرسبز را دارند که مناسب خرید و یا ساخت ویلا است ، وجود کاخ ماهدشت که قبل از انقلاب اسلامی به عنوان تفریح‌گاه شمس پهلوی شناخته می‌شده است گواه این موضوع است ، که امروزه به پارک شهری تبدیل شده اما هنوز نام کاخ را با خود یدک می‌شود . تمام این موارد به همراه آب و هوای معتدل و گرم باعث شده تا ماهدشت به یک مقاصد برای خرید و فروش ویلا تبدیل شود .

زمین صنعتی ماهدشت

معایب ماهدشت کرج

اگر قصد داشته باشید ماهدشت را بیشتر بشناسید حتما به معایب ماهدشت کرج نیز فکر کرده‌اید یا اینکه بخواهید بدانید ماهدشت کرج چطوره و در آن چه میگذرد ، برای پاسخ به پرسش معایب ماهدشت ابتدا باید پرسید که معایب از چه لحاظی و حتی می‌توان گفت ماهدشت هیچ ایرادی ندارد ، از سرمایه‌گذاری ، امکانات رفاهی ، سرسبزی و آب و هوا ، دسترسی به جاده‌ها و شریان‌های اصلی کشور ، قوانین ثبتی و اسنادی هیچ مشکلی در منطقه مردآباد (شاهدشت) وجود ندارد.

خیابان‌ها و مناطق مهم و اصلی ماهدشت

 • پارک شهرداری یا کاخ
 • خیابان گاز (دارای زمین‌های کشاورزی ، مسکونی و شهرک ویلایی)
 • خیابان بی بی سکینه
 • خیابان بهشتی
 • خیابان ترابی
 • میدان آزادگان ماهدشت
 • میدان نماز
 • میدان شهرداری
 • سه راه سردرآباد
 • خیابان الزهرا
 • خیابان کارخانه قند (رحمانی)
 • درمانگاه درسا
 • بیمارستان شریعتی
 • خیابان یگان ویژه (دارای زمین‌های کشاورزی ، مسکونی و شهرک ویلایی)
 • یگان ویژه
 • خیابان مهران (دارای زمین‌های کشاورزی ، مسکونی و شهرک ویلایی)
 • خیابان فکوری
 • خیابان ایثار (دارای زمین‌های کشاورزی ، مسکونی و شهرک ویلایی)
 • خیابان امام رضا (دارای زمین‌های کشاورزی ، مسکونی و شهرک ویلایی)
 • خیابان جم (دارای زمین‌های کشاورزی و شهرک ویلایی)
 • خدایار خان (دارای زمین‌های کشاورزی و شهرک ویلایی)
 • خیابان اقاقیا 1 (دارای زمین‌های کشاورزی و شهرک ویلایی)
 • خیابان اقاقیا 2 (دارای زمین‌های کشاورزی و شهرک ویلایی)
 • شهرک صنعتی خوارزمی (پیام) (دارای زمین‌های کشاورزی ، صنعتی و شهرک ویلایی)
 • احمد آباد ماهدشت (دارای زمین‌های کشاورزی ، صنعتی و شهرک ویلایی)
 • حاجی آباد ماهدشت(دارای زمین‌های کشاورزی ، صنعتی و شهرک ویلایی)
 • کوی راشته (دارای زمین‌های کشاورزی و شهرک ویلایی)
 • شورقلعه (دارای زمین‌های کشاورزی و شهرک ویلایی)
 • پیشک (دارای زمین‌های کشاورزی و شهرک ویلایی)
 • خیابان پدم (دارای زمین‌های کشاورزی و شهرک ویلایی)
 • دانشگاه علمی کاربردی کوشا
 • دانشگاه پیام نور واحد ماهدشت
 • خیابان چمران
 • خیابان قائم
 • خیابان نصر
 • خیابان ارس (دارای زمین‌های کشاورزی ، مسکونی و شهرک ویلایی)
 • خیابان یاس (دارای زمین‌های کشاورزی ، مسکونی و شهرک ویلایی)
 • آهن فروشی قلیچ
 • کلانتری 26 ماهدشت
بیمارستان شریعتی ماهدشت
بیمارستان شریعتی ماهدشت

از مزایای ماهدشت می‌توان به وجود بیمارستان شهید علی شریعتی اشاره کرد که روبروی منطقه خدایارخان قرار گرفته ، این بیمارستان فوق تخصصی در منطقه ای خوش آب و هوا احداث شده است و زمین‌هایی که در پشت و اطراف بیمارستان قرار دارند نیز از جمله مناطق ویلایی در ماهدشت محسوب می شوند که جز مناطق تاپ ویلایی محسوب می شوند.

ماهدشت کرج چطوره یا چجور جایی است ؟

خب برای جواب به این سوال اول باید پرسید که چی چطوره ؟ از لحاظ سرمایه گذاری ، آب و هوا ، نیروی کار ، امنیت ، مکان دنج و آروم ، سند دار بودن ملک ها و امنیت در معامله امکانات رفاهی و شهری ، نزدیکی به جاده‌ها و تهران و کرج ، بیمارستان  و… همه اینا از مواردی هستند که داخل توضیحات بررسی شده و بابت مواردی که گفتیم خیالتون راحت باشه و همه چیز در اینجا اوکی هست و مشکلی از این بابت‌ها نیست.

امنیت در ماهدشت چگونه است ؟

با توجه به شهری بودن منطقه ماهدشت و دسترسی به تمام خدمات از جمله خدمات نصب دزدگیر و سیستم اعلان سرقت و از همه مهم تر وجود کلانتری 26 ماهدشت که در مرکز شهر واقع شده ، ماهدشت را به لحاظ امنیت یک منطقه خوب و امن می‌توان مثال زد ، اما امنیت هیچ‌گاه به این معنی نخواهد بود که شما حواس‌تان را جمع نکنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *