دلایل تفاوت قیمت زمین در یک منطقه مشخص

دلایل تفاوت قیمت زمین در یک منطقه مشخص

دسترسی سریع به عناوین

فهرست مطالب
به این مطلب امتیاز دهید

دلایل تفاوت قیمت زمین در یک منطقه مشخص

📌 اگر شما هم به دنبال خرید زمین یا ویلا اطراف تهران یا هر منطقه دیگری مانند تهراندشت ، سهیلیه یا ماهدشت رو داشته باشید و به مشاورین این منطقه مراجعه کنید، اولین چیزی که متوجه می شید تفاوت قیمت هاست. یه مشاور به شما یه سری از قیمت ها رو اعلام می کنه و مشاور دیگه، یه سری قیمت های دیگه.

اینجا سوال برای شما پیش میاد که چرا قیمت ها متفاوته؟ دلیل این تفاوت ها چیه؟ چه عواملی روی قیمت زمین تاثیرگذاره؟

اگر هم قصد سرمایه گذاری دارید مقاله زیر رو بخونید اگر نه که توی همین پست کنار ما باشید تا راهنماییتون کنیم :

سرمایه گذاری روی زمین ویلا

در این مطلب در ادامه قصد داریم برخی از دلایل تفاوت قیمت ها رو بیان کنیم. از جمله این دلایل می توان موارد زیر رو ذکر کرد:

🔖موقعیت: اولین و مهم ترین آیتم که روی قیمت زمین اثرگذاره، لوکیشن زمین هست. قیمت زمین در سرخاب با آران متفاوت هست. از طرف دیگه قیمت زمین در جاهای مختلف سرخاب هم متفاوت هست.

🔖امکانات: دومین عامل اثر گذار امکانات زمین هست. این که زمین از نظر امکانات یعنی آب و برق به چه صورت هست. زمینی که کنتور برق داره قیمتش با زمینی که هیچ دسترسی ای به برق نداره فرق داره.

🔖دسترسی: هر چقدر دسترسی به زمین یا ویلا بهتر باشه، قیمت بالاتره. مثلا یه زمین توی یه شهرک قرار گرفته که تا در شهرک آسفالته و یه زمین یه جایی هست که با ماشین آف رود باید برید 😅

🔖گذر: بعضی از خیابون ها شناخته شده و برند هستند. زمین توی این خیابون ها با خیابون کمتر شناخته شده فرق داره. حالا توی همین خیابون زمینی که توی حاشیه قرار گرفته با زمینی که توی کوچه ۶ متری هست، قیمتش فرق داره.

🔖سرسبزی و مشجر بودن: اکثر زمین های منطقه سرخاب ، باغچه های قدیمی هستن و عمدتا پردرخت. اما اگه زمینی دار و درخت نداشته باشه، قیمتش یه مقدار پایین تره.

🔖بین این گزینه ها، در مورد وضعیت سندیت زمین صحبت نکردیم چون ما به عنوان مشاور شما در ویلا رز ، کلا روی زمین هایی که مشکل سند داشته باشن کار نمی کنیم. زمین یا باید سند مادرش تکبرگ باشه یا اصلاحات اراضی. در این دو صورت سند زمین بدون مشکله و روی قیمت زمین تاثیری نداره.

اگه در‌ مورد خرید زمین نیاز به مشاوره دارید، ما ما تماس بگیرید:

09129212308

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *